Jak łączyć karmę suchą i mokrą w diecie psa?

Jak łączyć karmę suchą i mokrą w diecie psa?

Food zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.comarticle 1

Główną zasadą przy wprowadzaniu wszelkich zmian w menu naszego psiaka jest, stopniowe, systematyczne przyzwyczajanie naszego podopiecznego do nowych karm, ich smaku, zapachu i konsystencji. Unikniemy w ten sposób "rewolucji w psich brzuchach", niestrawności, biegunek i wymiotów.

Nie należy łączyć karmy suchej i mokrej w jednym posiłku. Jest to obciążające dla psiego żołądka , pies trudno sobie radzi z trawieniem takiej mieszanki. Co innego jeśli posiłki w ciągu dnia, zawierają wymiennie : chrupki dobrej jakości suchej karmy oraz smakowitych, pachnących mięsnych kąsków z puszki. Stosując mieszany system żywienia urozmaicimy naszemu przyjacielowi menu, co dla każdego psa jest dodatkową atrakcją.

Kolejną ważną zasadą jest zachowanie proporcji. Karma sucha ma dużo większą kondensację składników odżywczych ( zawiera ok 10% wody), dostarcza ok.3 razy więcej energii niż taka sama objętość karmy mokrej, która zawiera ok 70% wody. W 100 gramach suchej karmy dla psa zawarte jest ok. 370 kcal. W tej samej ilości karmy mokrej zawarte jest „jedynie” 100 kcal, są to dość znaczne różnice. Przekładają się one, na ilość zjadanej przez psa karmy. Aby pokryć dobowe zapotrzebowanie na energię, żywiąc psa wyłącznie karmą suchą, trzeba jej podać mniej więcej 3-4 razy mniej, niż gdybyśmy żywili psa tylko mokrą karmą.

Czasem, jak od każdej reguły można zrobić wyjątek. Jeśli piesek niezbyt chętnie zjada "chrupkową" karmę, można mu ją uatrakcyjnić , łyżeczką pachnącej mokrej karmy, trzeba jednak pamiętać, że musi to być naprawdę niewielka ilość i że to odstępstwo nie może stać się regułą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl